• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۴-۲۷
  • شناسه خبر: 693

یک گونه خرس قهوه ای کمیاب درمسجدسلیمان مشاهده شد

صدای مسجدسلیمان// رییس اداره محیط زیست مسجدسلیمان گفت: طی گشت و کنترل در دریاچه سد گتوند محیط بانان این شهرستان موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک خرس قهوه ای کمیاب در منطقه لاروم مسجدسلیمان شدند. وحید شالویی افزود: این ...

صدای مسجدسلیمان// رییس اداره محیط زیست مسجدسلیمان گفت: طی گشت و کنترل در دریاچه سد گتوند محیط بانان این شهرستان موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک خرس قهوه ای کمیاب در منطقه لاروم مسجدسلیمان شدند.
وحید شالویی افزود: این گونه خرس قهوه ای به عنوان یکی از زیباترین و نادرترین گونه های خرس است و غذای این حیوان دامنه وسیعی از گیاهان و حیوانات بوده و به عنوان حیوان همه چیزخوار معروف است.
وی ادامه داد: خرس‌ها به دلیل استفاده از منابع غذایی مختلف، زندگی در مناطق دور از دسترس و صعب‌العبور جنگلی و کوهستانی، شبگرد بودن، نداشتن دشمنان طبیعی و خواب زمستانی از جمعیت خوبی برخوردارند،اما هجوم انسانها به این قلمرو بارها جمعیت این گونه از حیوانات را در معرض خطر قرار داده است.
رییس اداره محیط زیست مسجدسلیمان افزود: از مزایای حضور خرس قهوه‌ای در زیستگاه‌های ما، لاشه خواری این جاندار است چرا که لاشه‌های بیمار و آلوده‌ای که در طبیعت رها می‌شوند، خرس‌های قهوه‌ای با خوردن این لاشه‌ها از انتشار بیماری در طبیعت جلوگیری می‌کنند.
شهرستان مسجد سلیمان در شمال شرقی خوزستان واقع شده است.این مطلب را به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  یک گونه خرس قهوه ای کمیاب درمسجدسلیمان مشاهده شد


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست