• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۱۴
  • شناسه خبر: 54

سهم منطقه بی بیان ازآلودگی نفت وگاز مسجدسلیمان

صدای  مسجدسلیمان – منطقه بی بیان سال هاست که در مجاورت واحد بهره برداری شماره 9 نفت و گاز مسجدسلیمان هست و اهالی آن سال هاست در حال دست و پنجه نرم کردن با آلودگی های این واحد هستند..آلودگی هایی که اکثر اهالی این من ...

صدای  مسجدسلیمان – منطقه بی بیان سال هاست که در مجاورت واحد بهره برداری شماره 9 نفت و گاز مسجدسلیمان هست و اهالی آن سال هاست در حال دست و پنجه نرم کردن با آلودگی های این واحد هستند..آلودگی هایی که اکثر اهالی این منطقه را بیمار کرده وموجب از بین رفتن چندین نوزاد شده است.
دلخوشی اهالی بی بیان این بود که از شر این آلودگی ها رها شوند وشرکت بهره برداری نفت و گاز ، فکری به حال این وضع نابسامان و خطیر کند.
طی این سالها اهالی تلاش های بسیاری برای جابه جایی خانه های این منطقه و یا خرید خانه ها توسط شرکت نفت و یا جابه جایی این واحد کردند ولی بی نتیجه ماند که کاملا مشخص و واضح بود منافع مسئولین مهمتر از جان مردم این منطقه هست البته در این مورد خاص و مهم.

بالاخره بعد از سال ها نوید جابه جایی واحد بهره برداری شماره 9رو داده شد واین خبر خوش ، حال بسیاری از اهالی را خوش کرد اما بعد از گذشت حدود یک سال از بحث جابه جایی لفظی بهره برداری وتبدیل شدن آن به موزه ، حتی یک روز هم اهالی این منطقه تغییری در وضع آلودگی های ناشی از این واحد بهره برداری احساس نکردند.
هنوز بوی گاز ترش ، باران نفت ودود های غلیظ وخفه کننده این واحد مهمان دیرینه ریه های مردم این منطقه بوده وهست.

جان اهالی بسته به تصمیمات مسئولین هست .

حالا که توانایی جابه جایی این واحد بهره برداری نیست لااقل فکری به حال زار مردم این منطقه کنند.لازم نیست که حتما جانی گرفته شود یا اتفاق ناگواری بیفتد تا چشمان مسئولین باز شود.خواسته چندین وچندساله این اهالی این است که فکری جهت رفع آلودگی های ناشی از این واحد کنید که روز به روز شرایط زندگی در این منطقه سخت تر میشود.این مطلب را به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  سهم منطقه بی بیان ازآلودگی نفت وگاز مسجدسلیمان


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست