• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۲-۱۵
  • شناسه خبر: 599

رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عنوان کرد: راه‌اندازی پارک موزه گنجینه نفت موجب رونق اقتصادی ، اشتغال‌زایی و توسعه مسجدسلیمان می‌شود

صدای مسجدسلیمان // مسجدسلیمان زادگاه نفت است و قدیمی ترین تأسیسات فرآورش این ماده حیاتی برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در این شهر شکل گرفت و ایجاد شد . این تأسیسات با گذشت ۱۱۰ سال از فعالیت صنعت نفت در کشورمان به مت ...

صدای مسجدسلیمان // مسجدسلیمان زادگاه نفت است و قدیمی ترین تأسیسات فرآورش این ماده حیاتی برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در این شهر شکل گرفت و ایجاد شد . این تأسیسات با گذشت ۱۱۰ سال از فعالیت صنعت نفت در کشورمان به متاعی ارزشمند و گرانبها مبدل شده اند و بعنوان تاریخچه ی این صنعت قرار است در قالب راه اندازی موزه مورد بازدید علاقمندان قرار گیرد.
ابوذر شجاعی برجوئی رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اعلام مطلب بالا اظهار داشت : بمنظور حفظ این بخش از تاریخ صنعت کشورمان وزارت نفت تصمیم به ایجاد موزه گنجینه نفت در این شهر گرفت و تأسیسات و اماکن تاریخی همچون چاه شماره یک – نخستین کارخانه تقطیر – نخستین پالایشگاه – نخستین کارخانه گوگرد سازی – نخستین کارخانه تولید برق و چشمه های طبیعی نفت در منطقه سی برنج بعنوان اجزای این موزه تعریف و عملیات اجرایی ساختمان اصلی آن پس از یک وقفه در نیمه ی دوم سال ۱۳۹۵ آغاز شد.
وی افزود : ساختمان اصلی شامل ۴ بخش در مجموع زیربنایی حدود ۳۸۵۰ متر مربع و پیشرفت فیزیکی فراتر از ۸۰ درصد است و تا پایان نیمه ی نخست سالجاری این طرح به سرانجام برسد و اسناد و اشیای تاریخی مرتبط با تاریخچه صنعت نفت مورد بازدید علاقمندان قرار بگیرد.
شجاعی در خصوص وضعیت اسناد و مدارکی که قرار است در این موزه در معرض مشاهده عموم قرار گیرند اظهار داشت : تعداد زیادی از مکاتبات و اسناد اداری مربوط به دهه های گذشته که ارزش تاریخی و استنادی دارند از بایگانی این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خارج و در اختیار مرکز موزه های وزارت نفت قرار گرفته اند تا کارشناسان آن مرکز نسبت به پایش و انجام اقدامات مربوطه اقدام و سپس جهت استفاده عموم در اختیار موزه نفت مسجدسلیمان قرار گیرد.
ابوذر شجاعی برجوئی افزود : در کنار این پروژه ، احداث پارک موزه برق تمبی در مجاورت نخستین کارخانه برق با پیگیری مدیرعامل محترم مطرح و با هدف توسعه اماکن تفریحی و گسترش فضاهای رفاهی شهروندان تأمین اعتبار و عملیات اجرایی آن از نیمه ی دوم سال گذشته آغاز شده است.
وی ادامه داد : این پروژه در زمینی به مساحت ۸۰۰۰۰ متر مربع در حال اجراست و پیشرفت فیزیکی آن از ۶۵ درصد فراتر رفته و شامل ترمیم و بهسازی محوطه کارخانه برق تمبی – ایجاد چشم اندازی زیبا برای ورودی موزه کارخانه برق – ایجاد فضای سبز و فضای تفریح بچه ها به همراه پارکینگ خودرو و نمازخانه و سرویس های بهداشتی می باشد.
سخنگوی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در پایان اظهار داشت : راه اندازی موزه گنجینه نفت که با همت مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره ی این شرکت و با همکاری مرکز موزه های وزارت نفت با جدیت در حال پیگیری است فرصت مناسبی را برای توسعه و رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی و اشتغالزایی جهت جوانان فراهم می آورد . ضمن آنکه با افتتاح این موزه برخی دیگر از زیرساخت های رفاهی و عمرانی منطقه شامل جاده ، فرودگاه ، هتل ، مهمانسرا ، بازار صنایع دستی و گردشگری تحولات مناسب و روبه رشدی خواهند داشت و می شود اظهار نمود که به سرانجام رسیدن پارک موزه موجب تغییر و تحولات اساسی و مناسبی در همه سطوح خواهد شد.


منبع:خوزنیوزاین مطلب را به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عنوان کرد: راه‌اندازی پارک موزه گنجینه نفت موجب رونق اقتصادی ، اشتغال‌زایی و توسعه مسجدسلیمان می‌شود


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست