• تاریخ: ۱۳۹۶-۱۰-۲۸
  • شناسه خبر: 232

با حضور مسئولان استانی تفاهم‌نامه راه‌آهن شوشتر – زیلایی به امضا رسید

صدای مسجدسلیمان//تفاهم نامه احداث راه آهن شوشتر – زیلایی به طول ۵۰ کیلومتر با حضور استاندار خوزستان، فرمانداران و نمایندگان شوشتر و مسجدسلیمان و جمعی از مسئولان به امضا رسید غلامرضا شریعتی در پایان این نشست در جمع خبرنگا ...

صدای مسجدسلیمان//تفاهم نامه احداث راه آهن شوشتر – زیلایی به طول ۵۰ کیلومتر با حضور استاندار خوزستان، فرمانداران و نمایندگان شوشتر و مسجدسلیمان و جمعی از مسئولان به امضا رسید

غلامرضا شریعتی در پایان این نشست در جمع خبرنگاران با تاکید بر حمایت دولت از احداث راه‌آهن اظهار کرد: تفاهم نامه برای ایجاد راه آهن زیلایی به شوشتر و در فاز بعد مسجدسلیمان به شوشتر امضا شد و طبق آن قرار شد سرمایه گذار بیش از ۷۰ درصد پروژه را تأمین اعتبار کند.

وی با اشاره به پیشرفت ۶۷ درصدی احداث کارخانه اوروآمونیاک در منطقه زیلایی، عنوان کرد: این کارخانه تا ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار خوزستان افزود: حمل بار و تولیدات این کارخانه پتروشیمی و انتقال آن به بندر امام برای صادرات به مسیری مطمئن و ارزان نیاز داشت، ریل هم این ویژگی‌ها را دارد و سرمایه گذار نیز آمادگی دارد تا با تضمین شرکت پتروشیمی زیلایی و ام آی اس سرمایه گذاری کند.

وی ابراز امیدواری کرد که حداکثر تا دو ماه آینده قرارداد راه آهن شوشتر- زیلایی منعقد شود و اظهار کرد: پس از امضای قرارداد عملیات اجرایی توسط بخش خصوصی آغاز می‌شود.

شریعتی گفت: در طول ۱۰ ماه گذشته بحث و کار مطالعاتی مستمر به نتیجه رسید و منجر به عقد این تفاهم نامه شد.

وی بیان کرد: از توسعه حمل و نقل ریلی در استان به طور کامل حمایت می‌کنیم چرا که سبب توسعه استان می‌شود. هرمشکل و مانعی درکار باشد آمادگی رفع آن و تسهیل کار را داریم و سرمایه گذار از این بابت نگرانی نداشته باشد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه درصورت توسعه حمل و نقل ریلی، توسعه استان نیز با هزینه کمتر و با سرعت بیشتری خواهد بود. اگر در تمام نقاط استان حمل و نقل ریلی وجود داشته باشد قیمت تمام شده محصول پایین می‌آید و سرمایه گذاری نیز توجیه بیشتری پیدا می‌کنداین مطلب را به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  با حضور مسئولان استانی تفاهم‌نامه راه‌آهن شوشتر – زیلایی به امضا رسید


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست