• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۲-۳۰
  • شناسه خبر: 609

استقبال مردم مسجد سلیمان از کارگاه آموزشی تکثیر زالو

صدای مسجدسلیمان// نخستین کارگاه آموزشی تکثیر و پرورش زالوی طبی با استقبال تعداد زیادی از مردم در مسجدسلیمان برگزار شد. جهانگیر یوسفی رئیس اداره فنی وحرفه‌ای مسجدسلیمان با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی در راستای توسعه ...

صدای مسجدسلیمان// نخستین کارگاه آموزشی تکثیر و پرورش زالوی طبی با استقبال تعداد زیادی از مردم در مسجدسلیمان برگزار شد.
جهانگیر یوسفی رئیس اداره فنی وحرفه‌ای مسجدسلیمان با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی در راستای توسعه اشتغال پایدار و ترغیب جوانان به امر خلاقیت و کارآفرینی برگزار شد، بیان کرد: این کارگاه آموزشی یک روزه، با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان خوزستان و با مشارکت یک شرکت خصوصی برگزار شد.

وی آشنایی علاقه مندان و متقاضیان اجرای طرح پرورش زالو با مقدمات و الزامات پرورش زالوی طبی، ارتقای سطح آگاهی بهره برداران، تضمین خرید و افزایش صرفه اقتصادی در این شهرستان را از اهداف این کارگاه آموزشی برشمرد.
یوسفی اذعان کرد: امکان اجرای این طرح در مکان کوچک با هزینه اندک و سود مناسب از مزیت‌های طرح پرورش زالو است که می‌تواند در قالب مشاغل خانگی به افزایش درآمد خانوار و رهایی جوانان از بیکاری کمک کند.تاکنون با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی فنی وحرفه‌ای تعداد۲طرح پرورش زالودر این شهرستان به بهره‌برداری رسیده که امیدواریم با اجرای این دوره‌ها جوانان علاقه‌مند به سمت این حرفه رفته و مسجدسلیمان نیز بتواند به قطب پرورش زالو دراستان تبدیل شود.

«میثم گلزار» کارشناس شیلات وآبزیان ومسئول پیگیری وتکثیرزالودرخوزستان نیز با اعلام این مطلب که استفاده از روش درمان با زالو از طریق مکیدن خون نخستین بارتوسط حکیم ابوعلی سینا صورت گرفت و پس ازآن اروپایی‌ها به صورت رسمی وحرفه‌ای از این نوع جانور آبی برای درمان ده‌ها نوع دیگر بیماری استفاده کردند، گفت: تاکنون کارگاه‌های آموزشی در خرمشهر و آبادان تشکیل شده و با توجه به استقبال مردم بزودی درتمام شهرهای استان این نوع کارگاه‌ها فعال خواهد شد.این مطلب را به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  استقبال مردم مسجد سلیمان از کارگاه آموزشی تکثیر زالو


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست